Henkilöstö

Terveydenhuollon ammattilaisena voit ottaa yhteyttä suoraan alueesi tuotespesialistiin, mikäli sinulla on kysymyksiä tuotteisiimme ja niiden käyttöön liittyen. Tuotespesialistit antavat myös lisätietoja alueellasi järjestettävistä koulutuksista ja luennoista.

Tuotespesialistit (aikuisten tuotekategoriat) - sairaalat

Sari Heinonen

Helsinki, Uusimaa ja Kymeenlaakso

sari.heinonen@nutricia.com0400 147 221

Marko Hiironen

Varsinais-Suomi, Satakunta, Kanta-Häme ja Päijät-Häme

marko.hiironen@nutricia.com040 741 4916

Mira Suonurmi

Pirkanmaa, Keski-Suomi, Etelä-Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa ja Vaasa

mira.suonurmi@nutricia.com0400 317 101

Sirpa Raitimo-Jestola

Pohjois-Pohjanmaa, Länsi-Pohja, Lappi, Kainuu, Pohjois-Savo ja Pohjois-Karjala

sirpa.raitimo-jestola@nutricia.com0400 374 189

Tuotespesialistit (lasten tuotekategoriat) - sairaalat

Tuija-Terhikki Östring

HYKS erva, OYS erva, Pohjois-Karjala, Etelä-Savo ja Itä-Savo

tuija-terhikki.ostring@nutricia.com050 3946 703

Päivi Kemppainen

TYKS erva, TAYS erva, Pohjois-Savo, Keski-Suomi, Keski-Pohjanmaa

paivi.kemppainen@nutricia.com040 355 6017

Tuotespesialistit - apteekit

Toni Alsila

Helsinki, Länsi-Uusimaa, Varsinais-Suomi, Satakunta, Kanta-Häme ja Päijät-Häme

toni.alsila@nutricia.com0400 246 835

Niina Tirkkonen

Itä-Uusimaa, Kymenlaakso, Etelä-Karjala, Pirkanmaa, Etelä-Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Vaasa, Etelä-Savo, Itä-Savo ja Keski-Suomi

niina.tirkkonen@nutricia.com0400 106 312

Mikko Vienola

Pohjois-Pohjanmaa, Länsi-Pohja, Lappi, Kainuu, Pohjois-Savo ja Pohjois-Karjala

mikko.vienola@nutricia.com0400 253 789

Avainasiakaspäällikkö - sairaalat

Kaija Vieruaho

Lasten ja aikuisten kliiniset ravintovalmisteet ja enteraalisen ravitsemuksen laitteet

kaija.vieruaho@nutricia.com0400 481 233

Avainasiakaspäällikkö - apteekit

Toni Alsila

Lasten ja aikuisten kliiniset ravintovalmisteet

toni.alsila@nutricia.com0400 246 835