Ota yhteyttä

Onko sinulla kysymyksiä tuotteistamme tai palveluistamme?

Nutricia Medical Oy:n asiakaspalvelu

Puh: 02-274 4111
infosuomi@nutricia.com

Avoinna arkisin klo 8-12 ja 13-16

Vaihde suljettu itsenäisyyspäivänä 6.12.2019

Flocare Infinity -syöttöpumput

Tilaus, huolto ja palautus

Puh: 010-397 5404
service.fi@nordicservicegroup.com
Nordic Service Group
Osoite: Taivaltie 4, 01610 Vantaa

Apteekkiedustajat

Elina Pehkonen

Helsinki, Länsi-Uusimaa, Kymenlaakso ja Itä-Uusimaa

elina.pehkonen@nutricia.com+358 400 317 101

Toni Alsila

Varsinais-Suomi, Satakunta, Kanta-Häme ja Päijät-Häme

toni.alsila@nutricia.com+358 400 246 835

Niina Tirkkonen

Etelä-Karjala, Pirkanmaa, Etelä-Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Vaasa, Etelä-Savo ja Itä-Savo

niina.tirkkonen@nutricia.com+358 400 106 312

Mikko Vienola

Pohjois-Pohjanmaa, Länsi-Pohja, Lappi, Kainuu, Pohjois-Savo, Pohjois-Karjala ja Keski-Suomi

mikko.vienola@nutricia.com+358 400 253 789

Sairaalaedustajat (aikuisten tuotekategoriat)

Sari Heinonen

Helsinki, Uusimaa ja Kymenlaakso

sari.heinonen@nutricia.com+358 400 147 221

Marko Hiironen

Varsinais-Suomi, Satakunta, Kanta-Häme ja Päijät-Häme

marko.hiironen@nutricia.com+358 40 741 4916

Kaija Vieruaho

Pirkanmaa, Keski-Suomi, Etelä-Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa ja Vaasa

kaija.vieruaho@nutricia.com+358 400 481 233

Sirpa Raitimo-Jestola

Pohjois-Pohjanmaa, Länsi-Pohja, Lappi, Kainuu, Pohjois-Savo ja Pohjois-Karjala

sirpa.raitimo-jestola@nutricia.com+358 400 374 189

Niina Tirkkonen

Etelä-Karjala, Itä-Savo ja Etelä-Savo

niina.tirkkonen@nutricia.com+358 400 106 312

Sairaala- ja neuvolaedustajat (lasten tuotekategoriat)

Tuija-Terhikki Östring

HYKS erva, OYS erva, Pohjois-Karjala, Etelä-Savo ja Itä-Savo

tuija-terhikki.ostring@nutricia.com+358 50 394 6703

Päivi Kemppainen

TYKS erva, TAYS erva, Pohjois-Savo, Keski-Suomi, Keski-Pohjanmaa

paivi.kemppainen@nutricia.com+358 40 355 6017

Myynti ja markkinointi

Hanna Ahonen

Brand & Channel Manager, Adult

hanna.ahonen@nutricia.com+358 400 623 852

Heidi Nieminen

Brand & Channel Manager, Paediatrics

heidi.nieminen@nutricia.com+358 400 549 959

Karoliina Tuomi

Brand & Channel Manager, Memory & Medical Devices

karoliina.tuomi@nutricia.com+358 40 578 3878

Tuija-Terhikki Östring

Category Manager, Metabolics & Epilepsy

tuija-terhikki.ostring@nutricia.com+358 50 394 6703

Mariel Saretsalo

Business Development Manager & Digital Lead

mariel.saretsalo@nutricia.com+358 40 760 0806

Miia Rastas

Sales and Marketing Coordinator

miia.rastas@nutricia.com+358 40 555 6954

Jenni Suontila

Sales Manager

jenni.suontila@nutricia.com+358 40 5834704

Marjaana Idman

Pharmacy and Retail Manager

marjaana.idman@nutricia.com+358 400 769 776

Toni Alsila

Key Account Manager, Pharmacy

toni.alsila@nutricia.com+358 400 246 835

Kaija Vieruaho

Key Account Manager, Hospital

kaija.vieruaho@nutricia.com+358 400 481 233

Ravitsemusasiantuntija

Carina Kronberg-Kippilä

Medical Affairs Manager, Aikuiset ja lapset

carina.kronberg-kippila@nutricia.com+358 50 394 6706

Reklamaatiolomake

Nutricia Medical Oy hoitaa itse asiakaspalautusten käsittelyn. Tuotevirhe-epäilyjä ei tule toimittaa Tamroon. Mikäli tuotteissamme havaitaan jokin virhe, pyydämme lähettämään alla olevan tuotevirhelomakkeen täytettynä osoitteeseen infosuomi@nutricia.com

Laskutustiedot

Käytössämme on sähköinen laskutus. Laskut tulee lähettää PDF-tiedostona osoitteeseen
Invoices.NutriciaFI@danone.com

Toimistomme sijainti